Sikeresen lezajlott az Országos Magyar Épületgépész Napok, amely idén első alkalommal két hétig tartott november második felében.
Az ötödik alkalommal megrendezésre kerülő OMÉN-en huszonkét szakmai és társasági rendezvényen várták a szervezők az épületgépész kollégákat, egyetemi hallgatókat, szakközépiskolai tanulókat. Örvendetes, hogy a nyolc budapesti rendezvény mellett Pécsen, Dorog-Tokodaltárón, Tatabányán, Kaposváron, Szerencsen, Debrecenben, Szolnokon, Veszprémben, Biatorbágyon, Törökbálinton és Budaörsön is találkozhattak az épületgépész kollégák. Három rendezvény az ország bármely pontján elérhető volt az Országos Magyar Épületgépész Napok YouTube csatornáján, a MÉGSZ pécsi és budapesti konferenciái, valamint az Épületgépész Bál díjátadója. Ezek most is elérhetők (ide kattintva). Idén is kiemelkedően aktív volt az Épületgépész Múzeum, amely a pécsi, szerencsi és budapesti szakközépiskoláknak adományozott látványos és színvonalas műszaki tartalmú múzeumi sarkot.
A MÉGSZ kezdeményezésére válaszolva idén is jó néhány szakképző intézmény kapott a kivitelező vállalkozásoktól leszerelt berendezéseket, szerelvényeket, maradék anyagokat.
Az OMÉN-t záró Épületgépész Bálon ezúttal is átadták a szakma legrangosabb díjait. A bált megnyitó beszédében Gyurkovics Zoltán, a MMK Épületgépészeti Tagozata és az OMÉN KB elnöke köszönet mondott minden segítő és közreműködő szervezőnek, szakképző intézménynek, tanszéknek és szakmai médiumnak.
Az OMÉN 2022 rendezvényei visszakereshetők és újra megnézhetők a találkozzunk.hu-n, az épületgépésznapok.hu-n, valamint a YouTube-on.
Az Épületgépész Bálon díjazott kollégáink
Az Épületgépészetért Díj: dr. prof. Kajtár László
Kajtár László a BME-n 1986-ban doktorált, majd 1995-ben a műszaki tudomány kandidátusa lett, 2017-ben habilitált, majd 2021-ben megszerezte az MTA doktora címet. Aktív résztvevője az épületgépész szakmai közéletnek.
Meszlényi Zoltán Díj: Hoffmann László
Hoffmann László víz-, gázvezeték- és készülékszerelő valamint hegesztő szakoktatóként négy évtizeden át elkötelezetten, nagy odaadással, magas színvonalon tanította és nevelte a szegedi épületgépész szakmunkástanulókat, szakközépiskolásokat, példát mutatva sok száz tanulónak a szakma szeretetéről, a fegyelmezett, pontos munkavégzésről, a tanulás és fejlődés fontosságáról, az önzetlen szakmaközéleti tevékenységről.
Macskásy Árpád Alkotói Életműdíj: Petrika László
Petrika László több, mint 45 éves tervezői tevékenysége során színes, sokrétű szakmai életutat jár be. Lakóépületek, közintézmények megvalósulásának sora köthető tervezői munkásságához. Tervezett távhő-, és PB gáztartályos rendszereket, technológiai gáztüzelő rendszereket, de strandok-, élményfürdők víztechnológiáját is.
Macskásy Árpád Alkotói Díjat: Szigyártó Gábor
Szigyártó Gábor a diploma megszerzése után a BME Vízgépészeti Tanszékén dolgozott 1998-ig. Magánirodája vezető tervezőjeként negyedszázados referenciája rendkívül gazdag és sokrétű! Kulturális és műemlék jellegű tervezési munkái meghatározóak, kiemelkedő a Komáromi Csillagerőd műemlékegyüttesének rekonstrukciós tervezése.
Az Év Épületgépész Tervezője: Gáspár Tibor
A Körös Consult Kft. projektvezető tervezője a díjat a MOL CAMPUS Budapest teljeskörű épületgépészeti tervezéséért kapta.
Az Év Épületgépész Oktatója dr. Lakatos Ákos
Dr. Lakatos Ákos kiemelkedő oktatási tevékenységet folytat gépészmérnöki területen alap és mesterképzésben résztvevő hallgatók számára a Debreceni Egyetemen és meghívás alapján külföldi felsőoktatási intézményekben, magyar és angol nyelven egyaránt.
Az Év Épületgépész Mérnöke Vörös Szilárd
Vörös Szilárd az IMI-HYDRONIC Kft. munkatársaként kiváló előadó, gyakorlatias rendszerbemutató, hibadiagnoszta és problémamegoldó, a kutatás-fejlesztési eredményeket közérthetően közvetíti a hallgatóságának, munkája egyaránt hasznos a tervezők, kivitelező, szervízesek és üzemeltetők számára.
Az Év Épületgépész Kivitelezője Korompay Zoltán
Munkáját a szakértelem, elhivatottság, pontosság jellemzi. Büszke a csapatára, különösen Németh Iván ügyvezető társára és Gallai Mártonra, akikkel sikereiket sorra érik el a geotermikus rendszerek telepítésénél. Nevükhöz fűződik a MOL Campus geotermikus rendszerének tervezése és kivitelezése, amely az egyik legnagyobb Európában.
Az Év Épületgépész Márkaképviselője Juhász László
Juhász László 30 éve látja el a Viega képviseletét Magyarországon 2007-től, a Viega Kft. megalakulásától ügyvezető igazgatóként képviseli a műszaki haladást, fejlődést, a biztonságos szereléstechnikát. Hitvallása az élni és élni hagyni elv.
Az Év Épületgépész Kereskedője Szatmári Zoltán
Szatmári Zoltán a Szatmári Kft. tulajdonosa és ügyvezető igazgatója, amely 40 kereskedéssel rendelkezik az ország számos pontján. A vállalat harminc éves fejlődése eredményeként több mint ezerkétszáz munkavállaló alkotja a Szatmári csapatát.
A díjat fia, ifj. Szatmári Zoltán vette át.
Az Év Épületgépész Gyártója Nyárády-Berzsenyi Győző
Nyárády-Berzsenyi Győző 1987-ben végzett a BME Gépészmérnöki Karán folyamattervező (épületgépész) mérnökként. Dolgozott a DUTÉP-nél, a 43. ÁÉV-nél, a GEA Klímatechnika Kft.-nél, közel 10 évet töltött a Buderus Hungária Kft.-nél (három évig cégvezetőként), majd az ÉMI értékesítési igazgatója volt. 2019-től a Rosenberg Hungária Kft. értékesítési vezetője. Számos szakcikk és előadás szerzője.